Biztonságos Internet Nap 2017

Biztonságos Internet Nap 2017

Az első, 2004-es rendezvény óta a Biztonságos Internet Nap világméretű eseménnyé nőtte ki magát, idén világszerte sok ország naptárában szerepel. A Safer Internet Day a közös felelősségünkre fókuszál: mindannyiunk közös feladata, hogy az internetet egy jobb hellyé tegyük egymás számára.

A Logiscool is nagyon fontosnak tartja, hogy diákjaink megismerkedjenek az internethasználat nem csak előnyeivel, hanem lehetséges veszélyeivel is. Oktatóink az esemény hetén minden óra elején, néhány percben beszélgetnek a diákjainkkal erről a témáról, mint például milyen adatokat nem szabad soha megadni vagy az interneten található minden információ valós-e. Továbbá felhívják figyelmüket arra is, hogy bármilyen probléma esetén vagy tanácsért kihez, milyen szervezethez fordulhatnak segítségért.

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ), az Európai Unió Safer Internet Programjának (SIP) hazai konzorciumvezetője figyelemfelkeltő eseményt szervez erre a napra, amelyről bővebb információt itt találtok: http://saferinternet.hu/biztonsagos-internet-nap